Ohlédnutí za tradiční party:)

Jaká byla Květnovská party Umění v práci v létě 2019?

Znáte to….když pořádáte nějakou větší akci, a pak už zbývá jenom jeden den, a vy, místo toho abyste v klidu vše procházeli, lítáte sem a tam a nevíte co dřív. Během hektických příprav jsem se utěšovala, že když už budu mít dům i zahradu jako ze žurnálu, udělám aspoň spoustu úžasných fotek. Ty se vždycky hodí. Nooo… A pak jste přijeli Vy, milí hosté…nevím, čím to je, že na Květnov jezdí jen samí úžasní a přátelští lidé… snad tím místem….či snad za to může moje charisma?! Těžko říct, ale…myslíte, že jsem aspoň jednou vzala do ruky foťák?

Takže zapomeňte na hezké fotky z party. Nejsou. Budu to muset říct příběhem. 🙂 I když pár jich je…naštěstí někdo občas něco vyfotil…

Ten den nám počasí přálo, a tak, narozdíl od minulého ročníku, jste se procházeli bosou nohou v trávě, se studenými drinky v rukou, někteří hupsli z auta rovnou do bazénu. Byl to krásný začátek. Navíc jsme se s některými viděli naposledy před rokem a bylo o čem povídat. Tím pádem se nám oficiální start trochu pozdržel, ale i tak jsme všechno stihli – úvodní networkingové aktivity, kvíz, tombolu a impro show.

       

Během kvízu jste prokázali, že jste opravdu inteligentní a hravé bytosti. Týmy byly vyrovnané, výsledky těsné. A ten nejlepší tým si právem zasloužil cenu v podobě alkoholového balíčku. Snad z výherců po požití ceny inteligence ani hravost nevyprchá. Schválně! Zapátrejte v paměti, jestli byste ještě věděli, jaký je oblíbený nápoj královny Alžběty nebo Edgara Alana Poea… Nebo třeba jaká česká osobnost se skrývá v přesmyčce NASÁVÁ COKOLIV, nebo co znamená význam názvu oblíbené hry PEXESO?

Mezi jednotlivým částmi programu bylo dost času na občerstvení. Díky sladké a slané zóně jsme byli neustále nuceni postupovat tam a zase zpět a radostně komunikovat tu i onde. Z obou zón musím vyzdvihnout dobroty od Baru, která nejen že dokáže skvěle improvizovat, ale také peče laskominy jako rebarborovo tvarohový dort, brownies, všelijaké slané štrůdly a placičky. Po jejím umění se jen zaprášilo. Děkujeme! Prohlédnout si mňamky můžete na jejím blogu Baru v kuchyni!

Někteří jste využili plovárnu, novinku letošního ročníku. Plánovali jsme ji už před rokem, ale možná si ještě pamatujete, jak jste se při kvízu choulili do dek a prosili mě, abychom už šli dovnitř na teplý čaj. Bylo totiž 13 stupňů, o to více jsme si to letošní party užili. Dalším místem ke spočinutí byla trucovna umístěna v útrobách sauny. Obvykle chodí zloduchové do chládku. U nás ale hrozilo, že se prudiči půjdou ohřát do trucovny, kde se samovolně vytvořilo tropických 60 °C. Někteří jste se dokonce domnívali, že tam prudičům schválně topím. Tak ne, opravdu za to mohl jen okamžitý stav ovzduší onoho parného dne. Nikdo jít ale do sauny nepotřeboval. Jak říkám, skvělí lidé:).

Po slunném odpoledni jsme se všichni těšili na chladnější soumrak, ale to jsme netušili, jaké nástrahy nás čekají. Ze všech koutů se vyrojily muchničky, takové ty malé lítací potvory, co skoro nejsou vidět, za to když kousnou, je to cítit. Zrovna probíhala Impro show. My Nepřipravení jsme byli stále v  pohybu a hmyz nás nijak zvlášť neohrožoval. Mile nás překvapilo časté tleskání, plácání a všemožná aktivita publika posedávajícího v trávě. Až později jsem se dozvěděla, že obecenstvo sebou nešilo pouze samou radostí z našeho vystoupení….Ty muchničky….!

Nicméně, dost bylo skromnosti. Show se vydařila a vzniklo spoustu nových veršů, které by nám klasici mohli závidět. V rámci zamilovaného songu jsme se přetahovaly o hocha s přezdívkou Masox, milovníka masa a masných výrobků, takže masová píseň přinesla i oblíbené hlášky: “Hele hele, ne tak rychle, to já vypadám jak šunková krychle.” “Půjdem na to, chlapče, pomalu, můžeš si mě zabalit do trojobalu.” další poetická perla se podařila Baru kuchyřskou hláškou: „Spálit může, sežrat musí!“ Kdo nezažil, nepochopí.

Chcete zažít naše vystoupení? Můžete opět na Květnově 13.7. nebo v Praze Na Květnici (jaká půvabná shoda názvů) 25.7.

Ještě jednou děkuji všem, kteří jste na Květnov přijeli! A pokud ne dřív, pak za rok zase na shledanou! Jo a repelenty s sebou!

Vaše Mon

 

Komentáře
 1. Dagmar napsal:

  Milá Moni, opět se vše vyvedlo a patří Ti velký dík za uspořádání a za azyl. Až na ten hmyz to bylo bezchybné, ale myslím, že vážnější újmu jsme neutrpěli. Bylo to moc fajn vytržení z toho bláznivého kolotoče. Bylo to prostě fajné a já si to moc užila. Už teď se těším na příští párty. 🙂

  • monika.nevolova@gmail.com napsal:

   Už kvůli takovým návštěvníkům, jak jsou dobří holubi, co se sem vracejí z Jeřišna:)) to rozhodně, Dáši, zase roztočíme! Repelenty nakoupeny!

 2. Jan napsal:

  Zdravíčko!
  Bylo to fakt skvělý, zábavný a dobrý. Poznal jsem super lidi, pobavil, skvěle najedl… a ani vedro a hmyz mi v tom nezabránil! 🙂 Díky! 🙂
  Jan

  • monika.nevolova@gmail.com napsal:

   Honzo díky moc, hmyz příští rok eliminujeme a příští rok to bude zase super. Moc díky za návštěvníky jako jsi ty! 🙂

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů