Květnov fest 2024

Zahrada Květnova otevírá 15. června od 13:00 své brány a stává se kulturním stánkem. Obsah tohohle zahradního fesťáku potěší všechny milovníky divadla, muziky, přátelství i humoru! 

Proč festival na mojí zahradě? 🙂

O doby, kdy jsem se přestěhovala zpět na rodnou Vysočinu, jsem si říkala, že místo, kde žiju, by se mohlo stát takovým inspirativním kulturním stánkem. Za sedm let v Květnově jsem tu organizovala menší firemní a soukromé akce, teď je čas posunout to do verze "fesťáček". Pro mě je to vlastně jako taková oslava divadla, hudby a humoru, tedy oblastí, které mi jsou blízké a snažím se ve všech realizovat. A protože mám sama dva soubory, jedno ochotnické divadlo a jedno improvizační, a myslím, že jsme v tom dobří, tak proč si neudělat takovou pěknou přehlídku. A moji stand up studenti jsou také talenti, tak vám je chci ukázat. Takže přijměte pozvání k tomuhle letnímu svátku zábavy:). A jestli se chcete vy sami s něčím tady předvést, dejte mi o tom také vědět!

Těším se na vás, Monika:)

Akce má maximální kapacitu 99 návštěvníků (a jen omezzenou možnost zajistit si i postel k přespání), tak si kup lupen,

ať se můžu na tebe těšit:)

Program na rok 2024

ZA VŠÍM HLEDEJ ŽENU 

Lipský ochotnický soubor nesmí na naší akci chybět! Tentokrát se vracíme s oblíbenou startovní komedií Za vším hledej ženu o jednom muži a osmi ženách, kteřé mu pěkně zavařily. Nebo on jim? Rozhodně je to o domě, kde se dějí divné věci, vražda a spousta podezřelých s jasnými motivy. Ale která z nich to udělala a jak z toho ven? 

Hrají: M. Nevolová, M. Šedinová, L. Vampolová, L. Edrová, H. Nevolová, P. Součková, L. Edr, I. Výborná, M. Výborná
Režie: M. Nevolová
Zvuková režie: Ondřej Lunda, Martin Výborný
Předpokládaný čas v programu 13:40 - 15:15

SHOW PERFORMANCE JAM

Improvizační hravá show studentů skupiny Performance jam - začínající vycházející hvězdové a hvězdice! 🙂

Hrají: Milena, Láďa, Luisa, Zuzka, Terka, Kamila, Anička, Ondra
Trenérka: Monika:)
Předpokládaný čas v programu 15:30 - 16:00

Stand up komici a komičky:) 

České stand up komiky už znám dlouho, scénu celkem dost sleduju. Posledních několik let mě baví do stand upu šťourat, pomáhat ho druhým vytvářet a učit lidi, že humor se dá naučit. A tak nějak ze svých kurzů "vyrábím" i stand up komiky nové, a právě ti se vám představí a prověří vaše bránice! 

Předpokládaný čas v programu 16:00 - 17:30

A pro ty, kdo přijdete jako diváci, bude i možnost zkusit takzvaný "open mic", tedy si stoupnout za mikrofon a taky nám něco říct! Máš-li zájem, dej mi vědět na monika.nevolova@gmail.com!

NEPŘIPRAVENÍ v představení "Příběhy od vody"

Naší improvizační skupinu Nepřipravení doufám nemusím u nás na Vysočině představovat. Tentokrát show bude inspirována létem, koupáním, výlety na lodi a třeba zjistíme, že nám dokonce šplouchá na maják! Kdo ví! 

Hrát pro vás budou: Monika Nevolová, Petra Jelínková, Gábina Poláková, Marian Mihalo, Martin Bella, Michal Boháček, Petr Skřivánek a hosté:)

Předpokládaný čas v programu 18:00 - 20:30

DJ Tomáš Kosina 

Tomáš Kosina z www.funkybrotherz.cz nám zahraje pecky na přání a k pořádnému vytančení. Tak doufám, že podupeme trochu trávy, ať to stojí za to!

Předpokládaný čas v programu: pořád, kdy to jen jde:)

A možná něco navíc!

Dopsala jsem knihu a ráda bych ji na festivalu pokřtila. Tak mi držte palce, aby tou dobou byla už z tiskárny venku a mohli jsme ji řádně polít šampaňským!

S čím můžeš na místě ještě počítat?

  • Příjemné prostředí, zázemí a fajn lidé
  • Domácí palačinky od maminky
  • Grilzóna - steak, klobáska, hermelín?
  • Pivní a vinné stanoviště
  • Rumový bar
  • Kávová a nealko zóna
  • Možnost noclehu - vlastní stan nebo včas sjednaná jedna z postýlek (zeptej se Moniky)
  • Dobrá zábava

Jak to bude fungovat? Na různých stanovištích si částečně systémem "sámoška" budete moci koupit pivo, víno, jiné nápoje nebo si zajít k palačinkové královně, grilmajstrovi či barmanovi. Káva, voda a pár dalších drobností na místě bude zdarma v ceně lístku. Nocleh za příplatek na místě.

Chceš se ještě na něco zeptat Moniky?

+420 777 588 395

monika.nevolova@gmail.com

JAK TO VYPADALO MINULE?

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Vystupující z roku 2023

Manžel napůl - divadelní komedie

Jeden muž, ale dvě manželky. To v kombinaci s dvěma aktivními policajty a nejlepším kamarádem, který leckdy víc škodí než pomáhá, nemůže dopadnout dobře. Oblíbená komedie Lipského ochotnického spolku (L.O.S.) tentokrát na letní scéně. Zasmějete se, ostatně jako vždycky!

Hrají: Lukáš Edr, Petra Součková, Monika Nevolová, Marek Kunc, Pavel Petr, Pavel Kuttelwascher, Hana Nevolová.

Zvuk: Ondřej Lunda, Martin Výborný. Režie: Monika Nevolová

Vojtaano s kytarou 

Vojta je výbornej kluk, skvělej muzikant, zábavnej stand up komik, herec a kámoš. Na toho se těšte, já se těším moc! Kdo ho neznáte, můžete na něj mrknou v online, na youtube najdete videa z koncertů nebo stand up a nebo jste ho mohli vidět v obou řadách pořadu K.O.MICI na Prima Cool. Víc o Vojtovi na jeho stránkách: https://vojtaano.cz/

Stand up komici a komičky:) 

České stand up komiky už znám dlouho, scénu celkem dost sleduju. Posledních několik let mě baví do stand upu šťourat, pomáhat ho druhým vytvářet a učit lidi, že humor se dá naučit. A tak nějak ze svých kurzů "vyrábím" i stand up komiky nové, a právě ti se vám představí a prověří vaše bránice.

BLUTWURST (Liberec)

Tři borci z Liberce(Vojta Šrut, Petr Kapalín, Ondřej Kloz), kteří se někdy scházejí i ve větším počtu, a jen tak si jamují a hrají. Pro radost, pro sebe. Ale já si říkám: není to škoda? A sama si odpovím, že je! A proto jsou tady a vyražejí na turné s podtitulkem "poprvé znivu" a ukážou vám, jak jim to ladí. Ba co víc, umějí takové zázraky, že kdyby si někdo chtěl jen tak s nimi zazpívat improvizovaný song, tak může. Já osobně to asi využiju:). 

NEPŘIPRAVENÍ v improringu

Naší improvizační skupinu Nepřipravení doufám nemusím u nás na Vysočině představovat. Tentokrát show jako utkání v ringu, spolu a přitom proti sobě, útok ne na nože, ale na své a vaše bránice s poťouchlým principálem v hlavní roli! Co nám zadáte, to v našich scénách nebo písních budete mít! A třeba se s námi ocitnete i na podiu:).

Hrát pro vás budou: Jaroslav Fabián, Monika Nevolová, Petra Jelínková, Gabriela Poláková, Marian Mihalo, Martin Bella, Adéla Melenová, Adéla Sauerová, Daniel Čech... a hosté:)