Stand up comedy

Dá se dobré vyprávění, zajímavý projev a humor naučit
a trénovat? Ano!

Zapojte humor

Máte zajímavé příběhy, názory na všechno, a rádi byste je ventilovali mezi své přátele a kolegy zábavněji? Chcete se naučit okořenit vtipem své prezentace nebo příspěvky na sociálních sítích? Chcete pohotově reagovat a glosovat to, co se děje kolem vás?

Pro koho kurz je?

Pro všechny, kdo chtějí zlepšit nebo vytunit svůj projev. Pro zvědavce, co se prostě chtějí naučit něco veselého a nového. Pro lidi, kteří mají rádi zábavu, rádi druhé baví, a vždycky chtěli testnout, jaké to je být stand up komikem či stand up komičkou.

Obsah kurzu

 • Nahlédněte pod pokličku principů stand up comedy
 • Kde brát témata?
 • Bavte se a naučte se bavit projevem i druhé
 • Poznejte, jak se tvoří vtip a jak si sestavit svůj vlastní stand up
 • Metafory a hra se slovy jako koření vašich sdělení i života
 • Najdi svůj projevový styl a charakter
 • Dynamické prvky pro práci s publikem
 • Objevte techniky a nástroje pro rozvoj kreativity pro vlastní další psaní

Co může být užitečné...

...si připravit, promyslet, přinést v poznámkách sebou

 • Mám nějaké české či zahraniční oblíbené stand up komiky? Koho a co mě na nich baví?
 • Mám už nějaký materiál, nápad na obsah, s nímž bych chtěl/a pracovat?
 • Jaká témata mě vždycky hodně pobaví nebo naopak rozohní?
 • Mám nějakou oblíbenou historku, kterou jsem již opakovaně vyprávěl/a mezi přáteli a vždycky pobavila? Nebo oblíbený vtip, který rád vyprávím?

O lektorce

Monika Nevolová

Stand up comedy a principy humoru sleduju a rozebírám na prvočástky už dlouho. Nejprve jako teoretik a taky díky blízké spolupráci s našimi stand up komiky v rámci práce v TV. Později v rámci vypravěčských kurzů jsem začala zařazovat prvky stand up comedy a v září 2021 jsem si i jako stand up komička vystoupila, a to rovnou pro 1500 lidí, takže nastal křest ohněm, který se vydařil. Proto tuhle disciplínu pokouším nadále a rozvíjím ráda s dalšími lidmi, kteří chtějí okořenit svůj projev a třeba i vlézt před mikrofon a pobavit druhé!

Odjel jsem s nadšením a domů jsem přijel, jako jiný člověk, naprosto klidný, vyrovnaný, protože celý víkend plný smíchu a uvolnění se byla jedna velká fantazie. Stand Up jsem si odvezl, teď je na mě ho vyladit, ale co je to hlavní, že dnes již vím, jak začít tvořit vtip, humor a přiznám se, že bez Moniky bych na to šel vždy z druhého konce. Velmi, ale opravdu velmi se těším na další spolupráci, pokud bych mohl, rád bych doporučil každému, ale opravdu každému, bez rozdílu, protože se nás sešlo deset a nikdo jsme nebyli stejní. Velmi obohacující víkend ze všech směrů.
Tomáš KosinaeDO finance, a.s.
Na stand up comedy víkend jsem se přihlásila bez rozmyslu, měla jsem zrovna záchvat, že potřebuju nějakej kroužek, kde se bude tvořit. Dopředu jsem nevěděla nic, neznala lektorku, nikoho, kdo tam byl. Jak se to začalo blížit, začala jsem se bát, že to bude blbý, trochu jsem doufala, že to bude dobrý, a nakonec to bylo skvělý! Víkend, kdy jsem se úplně odpojila od každodennosti, parádně si vyčistila hlavu, zjistila, že napsat dobrej výstup vůbec není jednoduchý, a je za tim spousta dřiny, ale ta dřina mě hrozně bavila. Málokdy se mi stává, že bych se tolik nasmála s úplně cizími lidmi! Rozhodně mám chuť pokračovat!
Tereza Prasličková
Jako úplný začátečník v oboru stand-upu jsem nevěděl, co očekávat, ale kurz mě mile překvapil. Během víkendu nás Monika naučila, jak vytvořit vtip a ukázala, že se dá humor naučit. Bylo fascinující sledovat, jak se humor dá rozklíčovat na jednotlivé kroky a techniky. Nejlepší na kurzu bylo, že jsme každý vytvořili svůj vlastní stand-up set a ti, kteří chtěli, měli možnost vystoupit před ostatními účastníky. Co se týče atmosféry, nemusíte se bát, že byste byli obklopení samými stand-up profíky. Na kurzu byli skvělí a nadšení ale uplně normální lidé, kteří se chtěli naučit něco nového a zlepšit svoje komunikační dovednosti. To vytvořilo příjemné a podporující prostředí. Kurz se mi tolik líbil, že jsem se rozhodnul si ho zopakovat.
Láďa

Objednávka kurzu

Vyplňte své údaje a odešlete nám objednávku.