PERFORMANCE JAM

podzimní semestr 2024

PLNĚ OBSAZENO!

Sériový kurz Praha

Performance jam

Kurz který propojuje Stand up comedy, Slam poetry, Improvizační divadlo
a Storytelling. Přidává projev, práci s rytmem, tělem, hlasem. Nahlédni do těchto oblastí a vyzkoušej si je. Naučíš se poznat a vyjádřit sebe skrze příběhy,
humor a divadlo. Získáš sebevedomí do vystupovaní i do života.
A taky skvělou podporující partu.

Jsi fanouškem stand up comedy? Improvizačního divadla? Slam poetry? Vypravěčského umění? Láká tě se do některé oblasti podívat a poznat na vlastní kůži, jak se toto krásné umění vytváří a sám být tvůrcem? Nemusíš si vybírat - dej si rovnou kombo!

Během osmi setkání z každé oblasti objevíš dávku toho nejlepšího, aby sis pak mohl vybrat, jestli propadneš impru, stand upu, veršování či vyprávění, nebo budeš chtít dál objevovat všechno jako já. Někdo by možná řekl, že ten kurz je kočkopes, když se nezaměřuje jedním směrem. I takové kurzy zaměřené na jednotlivé oblasti u mě najdete. Proč tedy tohle kombo? Protože se tyhle disciplíny krásně spolu doplňují a jejich kombinace je nanejvýš zajímavá. To něco je umění všímavosti, umění najít hlavní linku a pointu příběhů, objevování nových spojení a unikátních myšlenek, práce s rytmem a zvukomalebností a spoustu dalších dovedností.
A to vše se vám pak dál hodí nejen na jevišti, ale i v životě.
Takže proč to pro vás rovnou nespojit, říkám si já. Tak to tady máte!:)

Jak série vypadá?

Performance jam je osm 2,5 hodinových setkání vždy úterý 1x za 14 dní. Probíhá září - prosinec 2024 v Praze.

Místo: Je to ELIO, Vršovické náměstí 111, Praha - Vršovice. Info k parkování - lze cca 100m od Elia na fialové, při troše štěstí v malých uličkách mezi domy kousek dál i zdarma.

Max počet je 14 účastníků.

Čas: 18:00 - 20:30

Termíny:
3.9., 17.9., 1.10., 15.10., 29.10., 12.11., 26.11. a 10.12. + volitelná "vánoční besídka pro kamarády"

Cena: 8 setkání za 3900,- Kč plus DPH
(částka s DPH je 4719,- Kč)

Lektorka: Monika Nevolová

Líbí se ti to? V tomto kurzu je již plno. Chceš takovouhle sérii, pokud by se otvíral druhý běh nebo máš partu, skupinu, s níž bys tohle chtěl/a zažívat? Napiš na monika.nevolova@gmail.com.

Proč tyto oblasti?

Impro, protože...

...pracuješ s tím, co právě vidíš, co se děje a naučíš se na to pohotově reagovat, a nakonec zjistíš, že podstatou všeho je zpomalení:) ...scény bez scénáře mají své kouzlo ...slovo partnerství nabývá v mnohem většího významu ...zbystříš všechny svoje smysly

Storytelling, protože...

...vaše sdělení má hlavu a patu a způsobí, že druzí budou rozumět ...dobrý vypravěč je i dobrý posluchač ...dobrému vypravěči všichni naslouchají ...příběh je dobrodružství, kam můžete vzít lidi kolem sebe ...se můžete naučit být zajímaví ve svém projevu

Stand up comedy, protože...

...humor spojuje ...rychlá glosa, koment či unikátní myšlenka se hodnotí plusově a může tě odlišit od ostatních ...být sám za sebe na jevišti a umět pracovat se svojí zranitelností ti dá ohromnou sílu ...bavit lidi je prima

Slam poetry, protože...

...rytmus je součástí života ...básně jsou poutavé a naučí tě být dramatický ...hry se slovy jsou zábavné a kouzelné ...můžeš sdělit něco úderně a zároveň zapamatovatelně

Co zlepšíš?

Komunikaci obecně
Schopnost vyjadřování myšlenek
Schopnost závěrů a pointování
Umění začít, umění skončit
Cit pro tempo, rytmus, načasování
Pozornost k druhým, schopnost empatie a spolupráce
Budeš odvážnější a kreativnější
a velmi pravděpodobně i vtipnější…

 
Kurz bude fungovat jako pravidelná setkání stejné vzájemně se podporujícíc skupiny. Budeme si hrát, trénovat disciplíny, objevovat techniky, které nám poslouží. Častá je pak i samostatná práce, domácí tvoření a následná práce s výstupy na místě.

Je jedno, jestli jsi úplný začátečník nebo už s některou z oblastí máš nějaké zkušenosti. Jestli jsi už prošel některým z mých kurzů, může být fajn, ale není vůbec podmínkou. Podstatnou podmínkou je chuť zkoumat tyhle oblasti, které primárně slouží k tomu, že si je časem vyzkoušíme i před publikem, jednoduše musí tě lákat myšlenka, že bys mohl někoho bavit.

Výsledkem této dílny pak jako třešnička na dortu může být vlastní show pro přátele a známé. Jinak se budeme bavit, střídat výše uvedené oblasti, pracovat i doma na svých výstupech, objevovat kouzlo humoru, radosti ze života, z napojení s jevištním partnerem i publikem. Tento kurz je přímo zaměřený na divadlo, stage, na performativní umění. Ale vedlejším efektem vám bude návštěva do vašeho nitra a váš celkový osobní rozvoj.

Těším se na setkávání  🙂

Monika Nevolová

Líbí se ti to? V tomto kurzu je již plno. Chceš takovouhle sérii, pokud by se otvíral druhý běh nebo máš partu, skupinu, s níž bys tohle chtěl/a zažívat? Napiš na monika.nevolova@gmail.com.