Kombinace improvizace s cvičením a technikami povzbuzujícími tělo i mysl. Uspořádání myšlenek, soustředění a sebezáchovné principy pro život. Informační detox, síla pomalosti, autenticity a používání selského rozumu. Neblokujte svojí energii, nadechněte se a žijte. 

VELKÝ Ú-KLID JE TADY! 
Debordelizujte vaši tělo i mysl v krásném prostředí na Vysočině!

Pronikněte do léčivých účinků jógy a zjistíte, jak zakomponovat jógu do každodenního života a uzdravovat své tělo i mysl. Objevte cesty k úklidu ve vašem životě a kouzlo jednoduchosti a soustředění díky technikám pomalosti a kouzlo nadhledu díky hravé improvizaci, která vám poslouží v životě i v práci.

Co náš čeká?

Hatha jóga
Ha znamená slunce a tha znamená měsíc. Hatha jógy harmonizuje naše dvě protikladné energie – sluneční (jang) a měsíční (jin). Kouzlo hatha jógy spočívá v tom, že ačkoliv je relativně pomalá a klidná, náročnost si každý může uzpůsobit sám dle svých limitů a aktuálního rozpoložení, což znamená, že nejenže se můžete pouze příjemně protáhnout, ale můžete se i velmi zapotit. Záleží pouze na Vás, co si v danou chvíli zvolíte.

Meditace
Seznámíte se s různými meditačními technikami, které vám pomohou překonat počáteční potíže a snahy meditovat. Před tím než jsme schopni plně meditovat, je třeba naučit se ovládat vlastní myšlenky. Jedním z hlavních motivů víkendu bude naučit se transformovat negativní myšlenky na pozitivní. Když myslíme pozitivně, vysíláme našim buňkám signál a pozitivní vibrace, které buňkám umožní plnit svou funkci naplno bez stresu, čímž nám zajišťují zdraví. Pokud ale myslíme negativně, naše buňky jsou ve stresu, což způsobuje nemoci různých druhů. Meditovat je nejen možné, ale i zábavné. Motto je: Ovládej svou mysl a udržíš si tak své tělo zdravé.

Dechová cvičení
Díky dechovým cvičením se naučíte kontrolovat svůj dech, čímž začnete ovládat vaše emoce. Vaše schopnost čelit stresovým situacím se tak zlepší a vy budete zvládat každodenní stres s větším nadhledem.

Improvizace a hry
Je to už více než 20 let, co aplikovaná improvizace rozšířila užitečně do různých oblastí života. Improvizačními technikami můžeme rozvíjet zejména tyto oblasti: Emocionální sebeuvědomění, Sebehodnocení a sebedůvěra, Důvěryhodnost, Adaptabilita, Flexibilita. Dosahování cílů, Odvaha, Iniciativa a inovace, Soustředění, Orientace na vztahy, Podpora a pomoc druhým, Vztah ke změně, Moc, status a vliv, Zvládání konfliktů, Týmovost, Otevřená komunikace.

Ayurvédská strava
Strava, kterou do našeho těla vpracujeme, do značné míry ovlivňuje naši schopnost soustředit se, být vyrovnaní, zdraví a šťastní. Nejenže budete moci toto tvrzení ověřit na vlastní kůži, můžeme vám zaručit, že si na zdravé stravě pochutnáte. Naši kuchaři se postarají o to gastronomický zážitek, při kterém budeme také praktikovat “vědomé“ stolování. Co si pod tím představit? Budeme se snažit vychutnat si každé sousto s plným nasazením, což jde zcela přirozeně, pokud jsou vám servírované samé neznámé avšak chutné pokrmy. 

Program přehledně:
Pátek večer (příjezdy ideálně mezi 17 – 19:00) v 19:00 start programu
Sejdeme se na místě, seznámíme a dozvíme se o technikách, které budeme využívat. Pobavíme se a užijeme si hezký, hravý večer.

Sobota
7:30 – 8:00                  Volitelná ranní meditace pro ranní ptáčata

8:00                             SNÍDANĚ

9:00 – 11:00                Soustředění, jednoduchost, empatie

11:30 – 13:30              Hatha jóga plus dýchací cvičení

13:30 – 14:30              OBĚD

15:00 – 17:00            Já a můj čas/úklid v sobě/procházka

17:00 – 18:30              Hatha jóga plus meditace

19:00                           VEČEŘE

Neděle

7:30 – 8:00                  Volitelná ranní meditace pro ranní ptáčata

8:00                             SNÍDANĚ

9:00 – 11:00                Jak si hlídat zónu komfortu/chvála pomalosti

11:30 – 13:30              Hatha jóga plus dýchací cvičení

13:30 – 14:30              OBĚD

14:30 – 15:30            Uzavírání programu

 

Co vám tento debordelizační víkend přinese?

 • Zpomalíte a zklidníte mysl
 • Dopřejete si zdravý a potřebný pohyb
 • Objevíte techniky nadhledu pro svůj život
 • Naučíte se správně dýchat pomocí tradičních indických technik
 • Seznámíte se s tím, jak je možné meditovat
 • Budeme se rozvíjet a povídat si o spoustě zajímavých témat v rámci jógy a osobního rozvoje
 • Bude také dost prostoru pro odpočinek
 • Program bude doplněn i gastronomickým zážitkem. Nejenže je jídelníček navrhnutý tak, aby vaše tělo pročistil a odlehčil, ale bude to i velká delikatesa.

KDY: 14.9. – 16.9. 2018 (příjezd v pátek odpoledne, konec neděle do 15:00)

KDE: Květnov 53, Vysočina. www.kvetnov.cz

(Ubytovaní v čtyřlůžkových pokojích, veškeré vybavení a komfort)

Maximální počet: 8 účastníků

Vaše investice: 4 100,- plus DPH (4 961,- vč DPH)

Registrační formulář ZDE.

Co je v ceně:

* více než dva dny nabitého programu 
* plná penze: AYURVÉDSKÁ ozdravná strava
* prostory a ubytování účastníků od pátku večer do neděle odpoledne
Co není v ceně: doprava účastníků na místo, alkoholické nápoje

Co si přivézt?

 • Jógamatku a malý polštářek pod hlavu.
 • Pohodlné oblečení na jógu (podle zkušeností si raději přivezte i teplé oblečení, které si oblečete během meditací, kdy tělo vychladne po cvičení) a na ven
 • Dobrou náladu!

Víkend je vhodný i pro jógové začátečníky. Hatha jóga je jemná jóga, kde si každý najde své pohodlí i své výzvy. Jóga je především o objevování vašeho těla, vašich limitů a o zklidnění vaší mysli. Není to o porovnávání se s ostatními. Jóga není o závodění s okolím ani s vlastním tělem. Jde o pocítění potřeb vlastního těla.

Lektorky:

HANA FIALOVÁ
Instruktorka jógy Hana Fialová vystudovala sociologii, dlouhodobě se věnuje tématu formování jedince společností, ukotvení člověka ve společnosti a jeho rozvoji v různém sociálním prostředí. V dospívání se zamilovala do cestování a objevování světa se stalo její velkou vášní. Zkusila si žít v různých částech světa (ve Španělsku, v Chile, v Anglii, v Indii). Na cestování nejvíc miluje poznávání nových lidí a sžívání se s různými kulturami a jiným prostředím, protože tím člověk objevuje a rozvíjí také sám sebe a stává se více otevřený neznámému. Pohyb, tanec a zdravá strava jí provází celý život. Závodně se věnovala moderní a estetické gymnastice od jejích 6 let až do 21 let. Od 16 let byla zároveň trenérkou, později rozhodčí moderní gymnastiky, a tak zkušenosti s vedením skupiny začala sbírat již ve velmi nízkém věku. Józe se věnuje velmi intenzivně poslední 2 roky. Její hlavní motivací je ukázat lidem harmonizující a zklidňující účinky jógy. Na jejích jógových víkendech uniknete uspěchanému světu, zpomalíte a dopřejete uvolnění nejen vašemu tělu, ale i vaši mysli.

MONIKA NEVOLOVÁ
Monika Nevolová, původně vzděláním psycholožka se díky kreativnímu zaměření realizovala několik let v tištěných médiích a poté v TV médiích na pozicích dramaturga, kreativního producenta a content development managera (ČT, TV NOVA), později působila jako creative director vzdělávací společnosti pro manažerské a koučovací programy. Monika je certifikovaným exekutivním a životním koučem, trenérem komunikace a improvizačních dovedností a storytellingu. Její celoživotní snahou je objevování potenciálu, používání selského rozumi, umění soustředění a empatie a podporování pocitu tvůrce v každém z nás. Ve své společnosi Umění v práci – www.umenivpraci.cz realizuje firemní workshopy, tréninky a eventy založené na praxi, hře a interaktivitě, a nejraději školí u sebe doma na zahradě.

Chybí vám ještě nějaké informace? Pište na monika@umenivpraci.cz